Семінари, конференції, круглі столи

Круглий стіл «Стратегічний судовий процес: його роль та місце в захисті екологічних прав та довкілля в новій Україні» (06.11.2014 р., Інформаційно-просвітницькийОргуський центр при Мінприроди України»,м. Київ)

За ініціативи ЕПЛ, Інформаційно-просвітницького Оргуського центру при Мінприроди, ГЕПО «ЕкоПраво-Київ» та ПРООН в Україні 6 листопада 2014 року відбувся круглий стіл “Стратегічний судовий процес: його роль та місце в захисті екологічних прав та довкілля в новій Україні».

Місце проведення круглого столу – Інформаційно-просвітницький Оргуський центр при Мінприроди, вул. Митрополита В. Липківського (Урицького), 35, кімн. 103, м. Київ.

Метою круглого столу є просування обізнаності з концепцією стратегічного судового процесу як методу захисту екологічних прав та охорони довкілля, обмін знаннями між адвокатами, юристами громадського інтересу, організаціями, які залучені до питань стратегічного судового захисту екологічних прав та охорони довкілля, та обговорення перспектив розвитку стратегічного судового процесу в Україні.

Під час круглого столу були розглянуті такі питання:

  1. Поняття стратегічного судового процесу (ССП), його критерії та перспективи розвитку в Україні
  2. Огляд ССП з охорони довкілля через призму критеріїв ССП Екоправовоїнацплатформи
  3. Тактика та стратегія ССП (як казати «ні», порядок збору інформації, доказової бази, роботи із експертами-екологами, подача позову, ведення справи у суді, виконання рішення суду)
  4. Стратегічний судовий процес проти участі громадськості (SLAPP) – зловживання правом на звернення до суду і як із ним боротися
  5. Право на звернення до суду, право на розгляд справи судом для захисту власних прав, свобод та інтересів, чи в інтересах інших осіб, зокрема, довкілля (Право на стендінг в ССП)
  6. Як усунути перепони у доступі до правосуддя (підказки для ІГС, які не мають юристів)

В круглому столі взяли участь юристи-практики, адвокати, судді, представники ЦОВВ, ІГС.

За додатковою інформацією звертайтеся:

Галина Левіна, юрист ЕкоПраво-Київ

Email:ecopravo@ukr.net

А також до веб-сайту головного партнера проекту – МБО «Екологія-Право-Людина»:

http://epl.org.ua

Підготовлено з використанням джерела:

http://epl.org.ua/novini/anons/browse/3/backPid/393/article/7275/