Порошенко схвалив мораторій на експорт лісу

Президент України Петро Порошенко підписав закон «Про особливості державного регулювання діяльності суб’єктів підприємницької діяльності, пов’язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів» (щодо мораторію на експорт лісо- та пиломатеріалів в необробленому вигляді).

Про це повідомляє на сайті парламенту.

«Повернуто з підписом від Президента (07.07.2015)», – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, 9 квітня Верховна Рада підтримала закон № 1362 про внесення змін до закону України «Про особливості державного регулювання діяльності суб’єктів підприємницької діяльності, пов’язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів» (щодо мораторію на експорт лісо- та пиломатеріалів в необробленому вигляді). За дане рішення проголосували 233 народних депутати.

Документ вводить мораторій на 10 років на експорт лісо- та пиломатеріалів в необробленому вигляді. «Головною метою проекту є переорієнтація експорту з деревної сировини на продукцію більш широкого ступеню обробітку, стимулювання розвитку деревообробних та деревопереробних підприємств», – йдеться в документі.

Відзначимо, один з найбільших в Європі виробників шпону ЗАТ «Єврошпон-Смига» 12 червня подав судовий позов до Президента України і спікера Верховної Ради Володимира Гройсмана про неналежне виконання ними обов’язків, пов’язаних із непідписанням і непублікацією вищевказаного закону, а Всеукраїнська асоціація деревообробних підприємств (ВАДЕП ) звернулася до суду для спільної участі в цьому процесі.

Потім Голова парламентського комітету з питань екологічної політики та природокористування Микола Томенко подав позов до Вищого адміністративного суду до голови Верховної Ради Володимира Гройсмана у зв’язку з порушенням норм Конституції про оприлюднення цього закону, прийнятого парламентом 9 квітня і підписаного спікером 14 квітня.

Підготовлено з використанням джерела