Пікет громадськості “Нарубай міністру екології дров!!!” (проти рубок в заповідниках)

23 березня 2015 в Києві, біля Мінприроди України, відбувся пікет “нарубати міністру екології Шевченко дров”, спрямований проти санітарних рубок в заповідниках і заповідних зонах національних парків, біосферних заповідників і заповідних урочищ. У пікеті взяли участь Дружина охорони природи “Зубр”, Союз захисту Голосієво, Форум порятунку Києва, ЕкоПраво-Київ, організація Громадський контроль “Наждак” (прославилася своїми рейдами по знищенню борделів і гральних автоматів), Київський еколого-культурний центр. На вході в Мінприроди України пікетувальники виставили хрести, що символізують вбиті дерева, а також організували рубку дров для міністра екології Шевченко.

 

Заборона так званих санітарних рубок в заповідниках, заповідних урочищах та заповідних зонах національних парків дискусій в справжніх природохоронців не викликає. Цей атавізм середньовіччя давно відсутній в національних парках Європи. Спеціальне вивчення ситуації в Польщі показало що за співпраці екологів та Мінприроди вдалося з усіх заповідних зон парків це явище викорінити. Відомо, що такі рубки означають фізичне вимирання цілої низки таксонів, які ми можемо побачити лише на ділянках які не рубаються. Це наприклад трипалий та білоспиний дятли, мохноногий сич та багато інших. Зважаючи на це ці рубки треба негайно викреслити з проектів положень про національні парки. Вона має попасти в закон України про ПЗФ. А яка ж позиція департаменту – проти заборони! Начальник департаменту І. Іваненко навіть відкрито виступає за санітарні рубки на комітеті екології в ВРУ. Що ж результат не забарився. 

 

Пікет висвітлювало 12 телеканалів. До пікетувальників вийшов заступник міністр С. Курикін і ряд клерків міністерства, з якими пікетники не знайшли спільної мови. Пікетники вимагали заборони санітарних рубок лісу в заповідниках і заповідних зонах, а також зняття зі своєї посади директора департаменту заповідної справи Мінприроди України І.Іваненко, який, зовсім недавно, 18 березня 2015, на засіданні Комітету з екології Верховної Ради України висловився на захист санітарних рубок лісу в заповідниках і заповідних зонах, як вважає учасник пікету, відомий журналіст-еколог Олег Листопад, після такого ганебного виступу Іваненко не місце в Мінприроди. Після закінчення пікету його організаторів прийняв міністр екології І.Шевченко. Учасники пікету познайомили міністра зі своїми вимогами. Зокрема, за пропозицією директора КЕКЦ Володимира Борейко, було вирішено розглянути питання вилучення з Проектів організації територій нацпарков Галицького, Сколівські Бескиди, Шацький, Яворівський, Дермансько-Острозький, Вижницький, Хотинський пунктів із згадкою рубок в заповідних зонах, а також вилучення з Положень про національних парках Приазовський, Шацький, Гентьманскій пунктів із згадкою рубок в заповідних зонах. Екологи піднімали перед Іваненко це питання вже більше півроку, однак Іваненко саботував його рішення.

Підготовлено з використанням джерела з сайту ДОП “Зубр”