Пікет громадськості на захист жінок і пралісів Ужанського національного парку

Нещодавно призначений Мінприродою України шляхом непрозорого конкурсу директор Ужанського нацпарку Биркович відчув себе середньовічним феодалом-національний парк мій і тому я в ньому що хочу-те й роблю. Одна із проблем національних парків-санітарні рубки лісу, при ньому не тільки не були зменшені, але навіть навпаки-збільшені. Наукові співробітники (а це практично всі жінки), які не бажали робити Бирковичу липові наукові обґрунтування на нові рубки-потрапили в немилість – Биркович розігнав науковий відділ, науковцям запропонував або звільнятися, або переходити на інші посади. Незважаючи на те, що в січні 2015 р скарзі декількох екологічних громадських організацій Мінприроди України вже розбирала скандал в Ужанському нацпарку, “фахівець з державного управління” Биркович вирішив йти напролом. Не пошкодував він навіть праліси, що входять в об’єкт Світової спадщини ЮНЕСКО – організувавши рубки в буферній зоні http://ecoethics.ru/mezhdunarodnyiy-skandal-v-uzhanskom-natsparke-unichtozhaetsya-obekt-vsemirnogo-naslediya-yunesko/ http://ecoethics.ru/zashhitim-uzhanskiy-natspark-ot-rubok-a-ego-uchenyih-ot-lesoruba-direktora-birkovicha/
http://ecoethics.ru/v-uzhanskom-natsparke-unichtozhayutsya-drevnie-pralisyi-i-drugie-tsennyie-lesnyie-massivyi/

Щоб не допустити подальшого знищення пралісів, а також репресій по відношенню до жінок-наукових співробітниць Ужанського НПП, Київський еколого-культурний центр, ДОП “Зубр”, Форум порятунку Києва, ЕкоПраво-Київ, Спілка захисту Голосієва провели 21 грудня 2015 року пікет Мінприроди України. Пікет був активно підтриманий київськими журналістами – їх прийшло на пікет понад 30 представників, з них 12 – телевізійні канали. Пікетувальники вимагали зняти директора департаменту заповідної справи Мінприроди України Іваненко та директора Ужанського НПП Биркович. Для чиновників Мінприроди пікет виявився повною несподіванкою – з них до пікетувальників під час пікету ніхто так і не вийшов.

Керівник пікету директор КЕКЦ В.Борейко обіцяв журналістам, що якщо Мінприроди не зробить реальних кроків з припинення рубки пралісів в НПП Ужанський і не поставить Биркович на своє місце, то після Нового року пікетувальники знову вийдуть до Мінприроди України.

Підготовлено з використанням джерела з сайту КЕКЦ