Пікет громадськістю Держлісагенства та перемога проти санітарних рубок

20 квітня 2015 захисники заповедності- ДОП “Зубр”, Форум порятунку Києва, Спілка захисту Голосієво, Жива планета, Білий орел, ЕкоПраво-Київ, Київський еколого-культурний центр провели пікетування Держагенства лісових ресурсів України з вимогою припинення рубок та розчистка лісу від захаращеності в заповідних урочищах і заповідних зонах регіональних ландшафтних парків. Під час пікету пікетувальники разом зі ЗМІ були запрошені в Держлісагентства, де відбулося обговорення вимог пікетувальників. Голова Форуму порятунку Києва В.Черняхівський подякував Держлісагентству за наказ від 8 квітня 2015 про заборону санітарних рубок і розчищення лісу від захаращеності в заповідниках і заповідних зонах нацпарків http://ecoethics.ru/novaya-pobeda-protiv-rubok-v-zapovednikah-gosagenstvo-lesnyih-resursov-ukrainyi-izdalo-prikaz/ і сказав, що тепер ми хочемо, щоб подібна заборона був виданий і по заповідних урочищ і заповідним зонам РЛП.

 

Директор КЕКЦ Вл.Борейко навів цифри по рубках в заповідних урочищах,- В Івано-Франківській області в заповідних урочищах рубками було пройдено 84 га і заготовлено 6001 га деревини, в Одеській області рубками пройдено 237 га і заготовлено 8798 кубометрів деревини, у Сумській області в 2013 р рубками пройдено 36 га і заготовлено 2415 кубометрів деревини. Разом з тим, згідно ст. 16 Закону про ПЗФ, всі види лісокористування, в тому числі різні види санрубок і розчищення лісу від захаращеності в заповідниках, заповідних урочищах і заповідних зонах заборонені. Начальник управління Держлісагентства В. Романовський погодився з думкою організаторів пікету і обіцяв прийняти підзаконні акти щодо заборони санітарних рубок в заповідних урочищах і в заповідних зонах регіональних ландшафтних парків.

 

Вечером начальником управління лісового господарства Держлісагентства України В.Романовським було підписано інструктивний лист (від 20.04.2015 м № 02-07 / 3379-15), що забороняє санітарні рубки лісу і розчищення лісу від захаращеності в заповідних урочищах і заповідних зонах регіональних ландшафтних парків.

Підготовлено з використанням джерела з сайту ДОП “Зубр”