Судові справи організації

Судовий процес щодо cкасування державної реєстрації та припинення застосування пестициду «ФОСФІД ЦИНКУ» (Zn3P2 ) – Україна (2013-2014)

Судовий процес за позовом Благодійного фонду Дніпровського району м. Києва «Київський еколого-культурний центр, Громадської еколого-правової організації «ЕкоПраво-Київ» до Міністерства екології та природних ресурсів України про визнання протиправною бездіяльності та зобов’язання вчинити дії (а саме: визнання протиправною бездіяльність Міністерства, пов’язану з відмовою громадським організаціям у скасуванні державної реєстрації пестициду фосфід цинку та всіх його препаративних форм, дозволених до використання на території України та виключення пестициду фосфід цинку та всіх його препаративних форм із Державного реєстру пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання на території України та поновлення порушених прав та інтересів громадських організацій шляхом зобов’язання Міністерства скасувати державну реєстрацію пестициду та виключення його і всіх його препаративних форм із Державного реєстру пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання на території України).

Судовий процес про введення дисципліни «Екологічна етика» в навчальних закладах всіх рівнів освіти в України (2008-2013)

Судовий процес за позовом Благодійного фонду Дніпровського району м. Києва «Київський еколого-культурний центр, Громадської еколого-правової організації «ЕкоПраво-Київ» до Міністерства освіти і науки України про визнання протиправною бездіяльності та зобов’язання вчинити дії (спір стосується невиконання Міністерством ч. 3 ст. 6 закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» від 21.02.2006 р.

№ 3447-IV щодо забезпечення виховання гуманного ставлення до тварин шляхом викладання курсів з екологічної етики та гуманного ставлення до тварин у дошкільних навчальних закладах, у системі загальної середньої, професійно-технічної і вищої освіти).

Судовий процес щодо скасування ліквідації природного заповідника «Розточчя» (Львівська область) (2010-2012)

Судовий процес за позовом Благодійного фонду Дніпровського району м. Києва «Київський еколого-культурний центр, Громадської еколого-правової організації «ЕкоПраво-Київ» до Міністерства освіти і науки України 3-ті особи: Національний лісотехнічний університет України, Природний заповідник «Розточчя», Міністерство екології та природних ресурсів України, Львівська обласна державна адміністрація, Національний комітет України з програми ЮНЕСКО «Людина та біосфера» про визнання протиправним рішення та його скасування (а саме: визнання протиправним наказу Міністерства освіти і науки України «Про реорганізацію Природного заповідника «Розточчя» при Національному лісотехнічному університеті України» від 01 листопада 2010 року за № 1032 та поновлення порушених прав та інтересів позивачів шляхом скасування вказаного наказу).

Судовий процес про захист вовків шляхом відміни судом окремих положень наказу Державного комітету лісового господарства України «Про заходи щодо відстрілу і відлову хижих та шкідливих тварин» від 16.12.1997 р. № 121 (2007)

Судовий процес за позовом Благодійного фонду Дніпровського району м. Києва «Київський еколого-культурний центр», Громадської еколого-правової організації «ЕкоПраво-Київ» до Державного комітету лісового господарства України про визнання протиправним та скасування ряду положень наказу відповідача

  • «Про заходи щодо відстрілу і відлову хижих та шкідливих тварин» від 16.12.1997 р. № 121, а саме:
    у пункті 2, де сказано: «Встановити винагороду за добування вовка (незалежно від статі і віку) у розмірі 100 гривень за голову», — визнати протиправним та скасувати слова «(незалежно від статі та віку)»;
  • пункт 3, де сказано: «Умовою виплати винагороди за добутого вовка є пред’явлення мисливцем в державний орган лісового господарства відповідних документів заготівельної організації про здачу шкіри хижака та довідки-підтвердження мисливствознавця в районі, або ж здача шкіри вовка в державний орган лісового господарства чи мисливствознавцю в районі», — визнати протиправним та скасувати повністю.

П’ять окремих судових процесів про захист права на доступ до екологічної інформації у зв’язку з її ненаданням п’ятьма обласними управліннями лісового господарства (Луганським, Кіровоградським, Чернігівським, Полтавським, Рівненським), справи № 12/660-А, 12/661-А, 12/662-А, 12/663-А, 12/664-А (2006-2007)

П’ять окремих судових процесів за позовом Громадської еколого-правової організації «ЕкоПаво-Київ» до кожного з п’яти обласних управлінь лісового господарства (Луганського, Кіровоградського, Чернігівського, Полтавського та Рівненського) про визнання дій (бездіяльності) стосовно ненадання інформації (копій наказів за останні п’ять років про проведення полювання в мисливські сезони в угіддях області) неправомірними; та зобов’язання надати інформацію.